
(Be)scherm(ing), 2026 – 120 x 180 x 140cm – diverse materialen

Zittend hert, 2025 – 90 x 50 x 50 cm – heidetakken, houtklei, tape, stoel, textiel

Hobbelpaarden, 2024 – 2025, 120 x 120 x 80 cm – Karton, fotoprint, acryl, inkt

knuffelpaard, 2025 – 120 x 60 x 130 cm – takken en knuffels

Floffywoffy, 2025, 75 x 40 x 40 cm – heidetakken, schaal, tape, verf en houtklei
De beelden van Petri van Mulekom doen denken aan mythes en verhalen. Pluche beesten, hobbelpaarden en paraplu’s uit de kringloop worden gecombineerd met vondsten uit de natuur en samengesteld tot een wonderlijke wereld waarin het niet zo mooi is als op het eerste gezicht lijkt.
Langzaam en zorgvuldig worden de werken opgebouwd, en door het gebruik van de gevonden materialen , schilderachtige ingrepen en assemblage ontstaat er een beeldtaal waarin kwetsbaarheid, verbeelding en identiteit samenkomen.
De sculpturen zijn zowel lieflijk als verstorend, en nodigen uit eigen verhalen, herinneringen, associaties en betekenissen te ontdekken. En zo misschien wel stil te staan bij de vraag wat verborgen ligt in wat oud, gebroken of vergeten lijkt.
